פעילויות

שיעור סינית- התנסו בלימוד סינית-מנדרינית, אחת מהשפות הקשות ביותר ללימוד. לימדו מספר ביטויים ומשפטים שיעזרו לכם לתקשר עם המקומיים. נגיש לכם בקצרה את הדרך לגשת לשפה , דרך הטונים השונים, ונראה כיצד מתבטאת התרבות הסינית דרך השפה. השיעור יועבר על ידי מורה סינית מקצועית באווירה כיפית.

שיעור קונג פו/ אומנויות לחימה סיניות- התנסו בעמידות ובתנועות בסיסיות מן אומנות הלחימה הנחשבת כעתיקה בעולם, אם אומנויות הלחימה האסיאתיות. תרגול זה יעזור לנו ללמוד כיצד לחזק את גופנו ורוחנו כפי שחיזק בעבר את נזירי השאולין האגדתיים. נראה כיצד תרגול זה קשור לתרבות ולמחשבה הסינית.

שיעור קונדליני יוגה- התחילו בוקר רענן בתרגול ממריץ של קונדליני יוגה. תרגול יחודי זה משלב מדיטציה, מנטרות, תרגול פיסי וכן תרגילי נשימה שונים. זה הוא כלי דינמי מלא עוצמה להגברת חיוניות גופנו וכן הגברת המודעות לגופנו ולרוחנו.

שיעור קליגרפיה- חקור את אומנות כתיבת הסימניות הסינית, לה מייחסים דורות על גבי דורות של סינים מזה אלפי שנים חשיבות ראשונה במעלה. למד על התפתחות הכתב וכן על הסגנונות השונים של הקליגרפיה הסינית. פעילות זאת תסתיים בהתנסות המשתתפים בשרבוט הסימניות השונות במכחול.

שיעור תרבות התה- בשיעור זה נכיר את עלה זה שהסינים מייחסים לו חשיבות מרובה, עד כדי כך שעל פי אגדה התה נחשב כתרופה הראשונה. טקס הכנת התה ומזיגתו קיים בסין מאות בשנים וממשיך עד היום לסין המודרנית. נטעם את סוגי התה השונים ונבחין בהבדלים ביניהם, לקראת סופו של השיעור נתנסה בהכנתו ובמזיגתו על פי כללי הטקס המקובלים.

(בסינית: דאו)

מושג בפילוסופיה הסינית שממנו שאבה הדת והפילוסופיה הדאואיסטית את שמה. פירושה המילולי של המילה יכול להיות: דרך, שביל או כיוון. במושג ה"דאו" משתמשים על מנת לתאר את טבעו הבסיסי והאמיתי של העולם. בתשובה למהותו של טבע זה שמשמעותה ואף אופן תרגומה נתונים לדיונים פילוסופיים מאז, עונה לאו דזה, אבי הדאואיזם וכותב הקאנון הדאואיסטי הראשון ה"דאו דה ג'ינג": "הדאו שניתן לתארו במילים אינו הדאו האמיתי האינסופי, השמות שיכולים להינתן אינם השמות האמיתיים האינסופיים".

גילי יקר- זכות גדולה נפלה בחלקנו שהיה לנו מדריך כמוך. הידע המדהים, הדאגה לכל אחד ואחת מאיתנו... ועל זה נאמר גאווה של עם שיש לו שגריר כמוך
רותי ו.